logo
Çağrı Merkezi;
+90 (216) 393 3232
Bize Yazın;
info@ezhar.com.tr

SASO CERTIFICATE (KINGDOM SAUDI ARABIA)

Bunların dışındaki belgeler isteğe bağlı olup, ithal edilecek ürüne ve ithalatçı ile yapılan anlaşmaya göre değişebilmektedir.

Türkiye den ve Tüm dünyadan Suudi Arabistan ihracatında Arabistan Limanlarında (Dammam , Riyadh ,Jeddah , Medinah  ) istenen SaSo standart organizasyonu kuralları gereği zorunlu tutulan bir belgedir. Belge alınabilmesi için Öncelikle test raporları olmayan veya herhangi bir kalite standartları gereği test yapılmayan ürünlerin laboratuvarımızda ( Saso Standartlarına göre) test yapılması zorunludur. Test işlemlerinden sonra gerekli evraklar temin edildiğinde hızlı bir şekilde yayınlanan bu belge Exporter ve İmporter arasında ihracat bütünlüğü ve olası sorunları kaldıran kurumsal kimlik açısından üretilen ürünü son kullanıcıya ulaşmadan hataları düzelten bir belgedir.

Bu sebepten dolayı 3 iş günü içerisinde tüm işlemlerinizi bitiren ve Saso CoC Belgenizi yayınlayan Ezhar Kurumsal Kalite firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ezhar Kurumsal Türkiye’den Suudi Arabistan ihracatı yapan firmaların sayısının, %80 kadar Pazar payına sahip olmanın gururunu yaşamaktadır.

SABER & SALEEM Sistem

Suudi Arabistan İthalatçı kaydı adı altında yeni bir sistemi Ocak 2019 dan itibaren yürürlüğe koymuştur. Bu sebebten Dolayı Yeni başvurularınızı yeni sistem üzerinden ( SABER ve SALEEM ) gerçekleştiriyoruz.

Saso Kurumu İhracat/İthalat işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlayarak online sertifika için Sabeer sistemde web üzerinden işlemler başlamıştır.

SABER, 'SALEEM' olarak bilinen yeni Suudi Ürün Güvenliği Programını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir sistemdir. SABER'e kaydedilecek ve depolanacak veriler, sevk edilen ürünlerin güvenlik yönlerini doğrulayan teknik veriler / test raporlarının yanı sıra Menşe Sertifikaları, ticari faturalar ve Konşimento gibi nakliye belgelerini içerir.

Yeni KSA SASO SALEEM ile ilgili tüm sorularınıza cevap almak ve bunun ürün belgelendirme gereksinimlerinizi nasıl etkileyeceğini öğrenmek için lütfen ekibimizle ozcan@ezhar.com.tr irtibata geçin.


Hızlı çözüm için iletişime geçebilirsiniz