logo
Çağrı Merkezi;
+90 (216) 393 3232
Bize Yazın;
info@ezhar.com.tr

Sağlık ve Kozmetik

Kozmetik yasasına göre; insan vücudunun epiderma, tırnaklar, saçlar, dudaklar ve cildin her yönüne, yani vücudun değişik dış yapısına, dişlere mukozaya uygulanmak için hazırlanan temizlemek, koku vermek, korumak görünümünü değiştirmek için kullanılan saç boyaları, saç açıcıları da dahil olan tüm ürün ve maddelerin tamamı kozmetik olarak adlandırılır.

Uçsuz bucaksız ürün –araç- tedavi yöntemi içeren kozmetik biliminin içine giriliği zaman görülür ki önerilen-kullanılan ve yapılan tedavilerin bilinçli kişilerle ve dermatolojik, toksikolojik, hijyen ve cilt testlerinden yeterliliği ispatlanmış ürünlerle yapılması sağlıklı yaşamı gündeme getirmektedir.

Bu amaçla kozmetik ürün üreticilerinin yasa ve yönetmelikler doğrultusunda üretim yapmaları büyük önem arz etmektedir.

AB kozmetik direktifi ve yönetmeliği (76/768/EEC,EC 1223/2009) kozmetik ürünler için genel mevzuattır. Her bir üye devletin yetkilileri tarafından bu yasal düzenlemelere uyum kontrol edilmektedir.

Müşterilerimizin ham maddeden son ürüne kadar talep ettikleri tüm test ve analiz işlemleri firmamız tarafından karşılanmak olup sunduğumuz hizmetler aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

-  Kozmetik ürün değerlendirmeleri

-  Hammadde kalite denetimi

-  Ürün güvenlik testleri (Mikrobiyolojik kontrol)

-  Ürün karakterizasyonu (Fiziksel ve kimyasal özellik tayinleri)

-  Ürün –Substrat etkileşim çalışmaları

-  Kozmetik ambalajların çevre açısından kontrolü

-  GMP-ISO 22716 Denetim Hizmetleri

-  In-Vitro Cilt toksisite deneyleri

-  Kozmetotekstil hizmetleri

-  Tüketici testleri

-  Ağır metal tayini testleri

-  Cilt irritasyon testleri

Sağlık ve Kozmetik Sektöründeki ürünlerinizin ihracatında gerekli olabilecek ihracat belgeleri aşağıdaki gibidir.

         SASO CERTIFICATE (KINGDOM OF SAUDI ARABIA) / eCOSMA SİSTEMİ (SAUDI FOOD AND DRUG AUTHORITY) / SONCAP CERTIFICATE (NIGERIA) / CNCA CERTIFICATE (ANGOLA) / GOST / EAC (RUSSIA - KAZAKHSTAN - UKRAINE) / GOEIC (EGYPT) / PVoC (LIBYA) / PVoC (ALGERIA) / PVoC (IRAQ) / PVoC (KENYA) / PVoC (UGANDA) / BIETC (GABON) / BESC BENIN (BENIN) / BESC (CAMEROON) /  ECTN (DR CONGO) /  ECTN (REP CONGO ) / ECTN (IVORY COAST) / ECTN (GINE CONAKRY) / BSC (MADAGASCAR) / BSC (SENEGAL) / KUCAS (KUVEYT)