logo
Çağrı Merkezi;
+90 (216) 393 3232
Bize Yazın;
info@ezhar.com.tr

Otomotiv

Otomotiv sektörü küresel ticaretten en fazla pay alan sektörler arasında yer almaktadır.

Bu durum otomotiv endüstrisinde kalite, güven ve standart hüküm ve koşullara uygun olmayı zorunlu hale getirmektedir.  Ayrıca değişen tüketici ihtiyaçları, otomotiv firmalarının ürünlerini nasıl geliştireceklerini etkileyen bir dizi karmaşık sorulara yol açmaktadır.  Bu anlamda araç üreticileri, bayileri, otomotiv yan sanayisi müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılamayı amaçlamaktadırlar.

Ezhar Group ailesi olarak otomotiv endüstrisine hitap edecek; yeni gelişim ve değişimlerinizi desteklemeye yönelik test ve belgelendirme hizmetleri sunmaktayız.

Test hizmetlerimizde mekaniksel özellikler, şartnamelere uygunluk yer almaktadır. Ayrıca firmanızın artan rekabet koşullarında arka sıralarda yer almaması ve müşteri memnuniyetinin üst noktalara taşınabilmesi için kalite sistem belgelendir ve eğitimleri Ezhar Group olarak sunduğumuz hizmetler arasında yer almaktadır.

Otomotiv Malzeme Testleri :

-  Aşınma dayanımı

-  Korozyon testleri

-  Malzeme testleri

-  Yanmazlık testleri 

Kimyasal analitik testler

-  ELV/ SOC testleri

-  REACH/SVHC hizmetleri

-  VOC testleri

-  Fıtalat tayin testleri

-  PAH testleri

-  Diğer kimyasal analitik testler

Denetim / Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri

-  SA 8000 belgelendirme & sosyal uygunluk denetimleri

-  Tedarikçi Kalite Denetimleri

-  TS 16949 Otomotiv Kalite Sistem belgelendirme

-  Yükleme Nezareti & Görsel Hasar kontrolü gözetimleri (TURKAK A tipi muayene kuruluşu olarak yetkilendirilmiş uzmanlarımız tarafından)

-  Eğitim hizmetleri

Otomotiv Sektöründeki ürünlerinizin ihracatında gerekli olabilecek ihracat belgeleri aşağıdaki gibidir.

         SASO CERTIFICATE (KINGDOM OF SAUDI ARABIA) / eCOSMA SİSTEMİ (SAUDI FOOD AND DRUG AUTHORITY) / SONCAP CERTIFICATE (NIGERIA) / CNCA CERTIFICATE (ANGOLA) / GOST / EAC (RUSSIA - KAZAKHSTAN - UKRAINE) / GOEIC (EGYPT) / PVoC (LIBYA) / PVoC (ALGERIA) / PVoC (IRAQ) / PVoC (KENYA) / PVoC (UGANDA) / BIETC (GABON) / BESC BENIN (BENIN) / BESC (CAMEROON) /  ECTN (DR CONGO) /  ECTN (REP CONGO ) / ECTN (IVORY COAST) / ECTN (GINE CONAKRY) / BSC (MADAGASCAR) / BSC (SENEGAL) / KUCAS (KUVEYT)